У Привредној комори Србије представљени инвестициони потенцијали општине Соколац (ВИДЕО)

0
870

У оквиру манифестације „Дани Српске у Привредној комори Србије” представљени су инвестициони потенцијали општине Соколац као и још осам општина Републике Српске, могућности сарадње компанија у пројекту “Подриње”, као и заједничког коришћења средства из ЕУ фондова.

danirsrpske16032017

Скуп у ПКС је окупио представнике 80 компанија из различитих сектора привреде, а како је истакнуто велики је, а неискоришћен потенцијал, за унапређење привредне сарадње у области инфраструктуре, енергетике, аграра, туризма, телекомуникација.

Општину Соколац представиле су Борјанка Крсмановић, секретар Скупштине општине и Тијана Ђокић, начелница Одјељења за локални развој.

tijanadj-borjankak16032017

Да би се добили бољи резултати, потребно је учинити више, став је привредника. Поручују да изградња квалитетне путне комуникације, на примјер, обезбјеђује квалитетнији проток робе, људи и капитала.

Најављено је да се ускоро очекује усвајање акционог плана за спровођење пројекта „Подриње“.

Постави одговор