Фамос се намучио али освојио нову трицу

Аутор: Стефан Папаз

0
141

Фудбалери Фамоса остварили су побједу 3:2 у мечу 17. кола друголигашког “Истока” против Пролетера из Дворова.

fkfamoslogo09022017

Екипа Владимира Дрињака је била бољи ривал на терену, али на крају славили су минималну побједу уз голеаду. Домаћи су већ у 6. минуту стигли до гола. Куљанин је прошао по десној страни, а затим одиграо повратну лопту за Мочевића, који погађа мрежу Петра Симојловића за 1:0.

Сви су се тада понадали да Фамос иде ка високој побједи, као онда када је Пролетер у Војковићима страдао са 9:0. Предност “Моториста” дуплирао је Никола Куљанин у 26. минуту. Данас понајбољи појединац Фамоса, Марко Тешановић, је центрирао са десне стране, пронашао Куљанина, а овај по други пут затресао мрежу Пролетера.

И када је Фамос контролисао утакмицу догодио се пад у игри, и гости стижу до поравнања. Погодио је Вања Секулић у 29. минуту, а затим је у 37. исти играч са више од тридесет метара лобовао Александра Терзића за поравнање.  Био је то и резултат првог полувремена.

У наставку само један гол, довољан за побједу Фамоса. Поново је у главној улози Марко Тешановић. Овај пут је са супротне стране, лијеве, пронашао Ненада Тошовића, а крилни офанзивац “Моториста” по трећи пут затресао мрежу Симојловића. Гол вриједан три бода у Војковићима.

ФАМОС – ПРОЛЕТЕР 3:2 (2:2)

Стадион у Војковићима
Гледалаца: 100
Судија. Данко Бутулија (Требиње)
Стријелци: 1:0 Мочевић 6, 2:0 Куљанин 26, 2:1 Секулић 29, 2:2 Секулић 37, 3:2 Тошовић 67
Жути картони: Фрагања Фамос), Симеуновић, Милковић (Пролетер)
Црвени картон: Вукадин Милановић (Пролетер) 90

Фамос: Терзић (од 74. Ремић), Фргања, Блажић, Куљанин (од 83. Симовић), Мочевић, Тошовић, Не.Лучић, Ћеха, Бјелица (од 58. Витковић), Мичић  Тренер: Владимир Дрињак

Пролетер: Симојловић, Црквењаш (од 46. Милановић), Лакић, Тодоровић, Влачић, Максимовић, Секулић (од 61. Милковић (од 74. Станковић), Симеуновић, Јефтић, Лазић, Ивановић  Тренер: –