“Јахоринке“ шампионке Републике Српске

0
1101

Одбојкашице Јахорине са Пала синоћ су у пуној дворани СПЦ “Пеки“ савладале Маглић из Фоче резултатом 3:0 (25:14, 25:20, 25:21) и тиме освојиле наслов првака Републике Српске и пласирале се у Премијер лигу БиХ, гдје ће играти од наредне сезоне.

okjahorina19032017

Паљанке су након одличне сезоне у Првој лиги Републике Српске, након 12 побједа и два пораза, те максималним учинком у Плаy офф завршници лиге сасвим заслужено пласирале, или боље рећи, вратиле у елитни ранг бх. одбојке.

Није било већих проблема за екипу Данила Тадића да слави против Фочанки, све играчице су се подједнако истакле и заслужено постале нове првакиње Српске.

Предсједник клуба Бранислав Благојевић није крио одушевљење тријумфом своје екипе, он је новинарима рекао да нису очекивали овакав развој догађаја од самог почетка сезоне.

“Потајно смо жељели и надали се титули првака, међутим како је првенство одмицало екипа је сазријевала и стигла до шампионске титуле и пласмана у Премијер лигу БиХ, кроз одличан учинак у завршници такмичења“, рекао је Благојевић.

Он је додао да се сада испред клуба налази велики посао по питању обезбјеђивања финансија за наставак такмичења у вишем рангу.

“Надам се да ће локална заједница и Град Источно Сарајево имати разумијевања према нама. Ми смо једини премијерлигаш на Сарајевско-романијској регији, који треба да представља и општину Пале и цијелу регију“, додао је предсједник клуба.

Тренер и један од најзаслужнијих људи за успјех одбојкашица Јахорине и повратак у Премијер лигу БиХ, Данило Тадић, рекао је новинарима да је током сезоне највише радио на хармонизацији екипе и подизању квалитета игре.

“Данашња побједа и освајање титуле првака Републике Српске је круна нашег успјеха за ову сезону. За двије ипо године смо успјели да направимо квалитетну екипу и остваримо пласман у Премијер лигу. То свакако повлачи додатна материјална средства, надам се да ће руководство општине и локални привредници разумјети наш труд и залагање, те нам помоћи у даљем раду“, истакао је тренер Тадић.

Тадић је честитао дјевојкама које су се протекле двије ипо године трудиле и радиле максимално, јер је он, како истиче, јако тежак и захтјеван као тренер.

“Очигледно је да без таквог рада нема ни резултата. Овом приликом им се захваљујем на разумијевању, сјајној публици која нас је бодрила, јер смо пружили максимум ове сезоне. Одушевљен сам менталном стабилношћу екипе јер смо успјели да одлично сезону привредемо крају“, додаје Тадић.

Капитен ЖОК Јахорина Милица Крајишник новинарима је рекла да је ово један од највећих успјеха клуба, те да је све вријеме вјеровала у успјех свог тима.

“Од почетка сам вјеровала да ћемо остварити добар резултат, тако је и било, успјели смо да побиједимо Маглић у финалној утакмици, а тиме сам презадовољна“, рекла је Крајишникова.

Крајишникова је додала да је још више задовољна што је дио успјешне екипе, коју предводи још бољи тренер.

Јелена Комленовић је истакла да су током сезоне имали позитивну трему, те да су пред финале осјећале благи притисак, али он је вечерас нестао.

“Ово је мој најбољи успјех до сада, имали смо тешку годину уз доста проблема који су нас пратили, али смо успјели да наш труд и залагање крунишемо титулом првака Републике Српске. Много смо уложили, и ми као екипа, и наш тренер, али успјели смо да се ослободимо тог притиска и завршимо сезону на успјешан начин“, истакла је Комленовићева новинарима.

Постави одговор