„Упали“ у кућу на Илиџи: Ухапшен двојац због пљачке Кувајћанина

0
63

Сарајевска полиција ухапсила је 32-годишњег Кенана К. из Сарајева и 28-годишњу Адису Ч. из Брчког, због сумње да су у петак провалили у кућу у којој станује А. С. А. из Кувајта, те га опљачкали.

Кенан К. и Адиса Ч. се сумњиче да су 14. априла у улици Ајваз Дедина, општина Илиџа, починили разбојништво на штету држављанина Кувајта.

Према ранијим информацијама, разбојништво се догодило око 4.30 сати, када је непознати мушкарац провалио у кућу која се налази у улици Ајваз Дедина, те пријетећи пиштољем од држављанина Кувајта отео одређену суму новца и четири мобитела, након чега је побјегао.

Полиција је дошла до информација да би се у везу са разбојништвом могао довести Кенан К., али и Адиса Ч., те су на основу судске наредбе претресени стан и кућа које осумњичени користе на подручју општина Ново Сарајево и Стари Град.

Том приликом су пронађени и одузети отети предмети, док су Кенан К. и Адиса Ч. предати у Одсјек за задржавање особа лишених слободе МУП-а Кантона Сарајево.

О свему је обавијештен и тужилац сарајевског Кантоналног тужилаштва.

Постави одговор