Ватра у Црној Гори под контролом, гасе ватрогасци, војска и грађани

Пожари у Црној Гори, који су избили на више локација, стављени су под контролу захваљујући напорима ватрогасаца, Војске и грађана.

У Подгорици је најтеже стање у насељу Тузи, гдје је на локацији Вранска Гора потенцијално угрожено неколико кућа. Ватрогасне екипе су на терену и очекује се да пожар вечерас буде локализован.

Мањи пожари избили су на неколико локација на подручју Цетиња и Даниловграда, а грађани и куће нису угрожени.

„Пожар у Бигови захватио је ненасељено подручје. Горе ниско растиње и макија. Нису угрожене ни куће ни грађани“, саопштено је из Директората за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Црне Горе.

Директорат је позвао медије да не шире панику и дезинформације о наводној евакуацији, јер је ситуација далеко од драматичне.

Из Директората позивају грађане да на број телефон 112 пријаве сваки пожар који примијете, те додају да уз гарантовану анонимност могу пријавити и сумње на подметање пожара.

Постави одговор