Због велике заинтересованости за боравак малишана, у соколачком вртићу је обезбјеђена додатна просторија, са комплетном новом опремом. Захваљујући подршци општине Соколац, на челу са начелником општине Милованом Бјелицом, од јесени ће у просторијама обданишта боравити 130 малишана.

Према ријечима директорице соколачког вртића Биљане Косорић, ријеч је о просторији која је кориштена за потребе Основне школе „Соколац“.

– Вратили смо нашу некадашњу просторију и опремили је новим креветима, столовима, столицама, ормарима и осталом неопходном опремом. Сада имамо довољно капацитета да пружимо квалитетан боравак за 130 малишана – истакла је Косорић.

Он је додала да се у обданишту у посљедњих неколико година редовно улажу средства за обнављање и уређење просторија, а у скоријем периоду биће и додатних радова.