Градоначелник и начелници Источног Сарајева у радној посјети митрополиту дабробосанском г.Хризостому (ВИДЕО)

0
412

Митрополит дабробосански Хризостом разговарао је у сједишту Митрополије у Сарајеву са градоначелником Источног Сарајева и начелницима градских општина о међусобној сарадњи и помоћи локалних заједница у завршетку изградње православних храмова на подручју Источног Сарајева.

Фото: „Соколац-срце Романије“

Као приоритет издвојен је завршетак храма у Палама, али и других православних храмова у изградњи на подручју Града.

Фото: „Соколац-срце Романије“

„Храм на Палама је за нас јако битан и треба заједнички да га завршавамо, а ту је и наш епархијски центар у Источном Сарајеву који је био планиран за Богословски факултет“, истакао је митрополит Хризостом.

Фото: „Соколац-срце Романије“

Ненад Вуковић, градоначелник Источног Сарајева нагласио је да је Храм, који се налази у центру града, није само питање општине Пале и града, већ национално питање.

Фото: „Соколац-срце Романије“

„Пале су родно мјесто Републике Српске и имају посебну тежину у опстанку српског народа на овом простору“, истакао је Вуковић.

Постави одговор