Хан Пијесак: Планирано деминирање 20 локација

0

У оквиру пројекта „Подршка процесу деминирања у БиХ“, за који је Влада Јапана обезбиједила око 800.000 КМ за три општине, на подручју Хан Пијеска биће деминирано 20 локација на којима се налазе минско-експлозивна средства заостала из протеклог рата.

Начелник општине Хан Пијеска Владо Остојић рекао је да ће овај пројекат допринијети побољшању безбједности и животних услова у мјесним подручјима загађеним минама, било да је ријеч о приватном или државном власништву.

Захваливши амбасадору Јапана у БиХ Казују Огави на грант средставима, Остојић је рекао да ће у општинама Хан Пијесак, Петрово и Челић бити деминирано око 337.500 метара квадратних површине, реализацијом 11 пројеката.

Самостални стручни сарадник за цивилну заштиту у општини Хан Пијесак Саво Влачић рекао је Срни да на подручју ове општине има 20 локација које су на листи за деминирање.

„То су локације на мјесним подручјима Црна Ријека, Криваче, Подџепље, Стоборани, Плане и један локалитет на подручју Јапаге“, каже Влачић.

Грант уговор за овај пројект подршке процесу деминирања у БиХ потписан је прошле седмице у Сарајеву.

Пројекат ће суфинасирати америчка Амбасада са 24.000 евра.

Постави одговор