На главном путу Сарајево – Београд у насељу Видрићи недалеко од Сокоца почињу радови на изградњи спомен обиљежја у облику крста. Иницијатор изградње и донатор је Милан Станојевић из Зворника који је недавно у овом насељу почео и изградњу етно – села.

Како сазнајемо висина крста биће тринаест метара, а укупна ширина кракова седам. Централна конструкција и глава су I профила 300 са челичном главом у корпусу. Споменик ће бити затворен лимом од пет милиметара. По рубовима ће бити златне обрве у три димензије по дванаест центиметара, лице и страна.

Спомен обиљежје у Видрићима требало би да буде изграђено до половине децембра. Идејно рјешење, дјело Мотика Новице, можете видјети у приложеним фотографијама.

2 КОМЕНТАРА

1. Како ће то Кезуновићи преживјети!?
    Хоћете ли ви коју фабрику направити, бар пет људи да се запосли?

2. Treba na njemu napisati,, OVDE POČIVA SOKOLAC,, nekad bio fin gradić dok ga nisu uništili opustošili opljačkali a evo sada i sahranili