Влада Републике Српске ће суфинансирати пројекат Општине Соколац за реконструкцију основне школе

„Влада Републике Српске ће суфинансирати пројекат oпштине Соколац за реконструкцију oсновне школе“, изјавио је вечерас начелник општине Соколац Милован Бјелица, након састанка са предсједницом Владе РС Жељком Цвијановић и министрима у Административном центру Владе Републике Српске у Источном Сарајеву.

Пројекат под називом „Зелени економски развој“ подразумијева извођење радова на повећању енергетске ефикансости објекта Основне школе „Соколац“, тј. замјену фасадне столарије, израду термоизолационе фасаде, замјену кровног покривача и израду термоизолације крова.

Пројекат спроводи UNDP у сарадњи са Шведском међународном развојном агенцијом SIDA и Фондом за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске.

Укупна вриједност пројекта је 321.932,05 КМ са ПДВ-ом, од чега је учешће UNDP-a 95.000,00 KM без ПДВ-а.