Сарадник у „Инфо центру“ Милош Јањић одлази на ђаконску дужност у Фочу

Аутор: Јелена Маринковић

0

У сарадњи са Црквеном општином Соколац, сваке недјеље на талсима Инфо радија реализујемо емисију „Религијске теме“, а истоимену рубрику у мјесечном листу „Соколачке новине“.

Протеклих годину дана наш сарадник испред Црквене општине Соколац био је дипломирани теолог Милош Јањић.

По благослову његовог високопреосвештенства митрополита Дабробосанског Хризостома, у Цркви Светог Петра Дабробосанског и Василија Острошког у Фочи, у понедјељак, 12. фебруара, Милош Јањић ће бити рукоположен у свештени чин ђакона.

Ђаконску дужност ће обављати при поменутом храму у Фочи, гдје ће при Средњој Богословској школи радити као професор Новог Завјета.

Милош Јањић дипломирао је на Богословском факултету у Фочи 2017. године, као студент генерације.

Постави одговор