Амбасада САД у БиХ: Отворен јавни позив за пројектима из области културе

Позив је усмјерен на подршку пројектима који шире богатство и различитост америчке културе у босанскохерцеговачкој јавности и промовишу заједничко разумјевање и културални дијалог између Босне и Херцеговине и Сједињених Америчких Држава.

Грантови се обично крећу између од 1.000 до 15.000 долара, а додјељују се непрофитним организацијама и установама за сљедећи тип активности:

• извођење умјетничких и културних представа
  • организацију доласка гостујућих говорника / редитеља / извођача,
  • право на представљање америчких дјела, организацију изложби, радионица итд., који додатно доприносе циљевима програма.

Позив је отворен током цијеле године, а пројектима се мора аплицирати од 3 до 6 мјесеци прије планираног почетка имплементације.

Апликације, са свом додатном документацијом, морају бити достављене електронски путем е-maila: SarajevoOPAGrants@state.gov искључиво на енглеском језику.

Детаљније информације о позиву, потребној документацији и начину аплицирања можете погледати и преузети ОВДЈЕ.