За реконструкцију Улице Николе Тесле из буџета 190.000 КМ

Реконструкција Улице Николе Тесле почела је у општини Пале која је из буџета издвојила више од 190.000 КМ за ту намјену, рекао је начелник општине Пале Бошко Југовић.

Југовић је истакао да је почела реконструкција саобраћајнице на потезу од управне зграде “Електродистрибуције” на Палама до раскрснице са Улицом српских ратника.

Он је рекао да ће улица од објекта Културног центра до изласка на магистрални пут имати четири коловозне траке и сва пратећа обиљежја модерне градске саобраћајнице.

“Ријеч је о потпуној модернизацији ове изузетно фреквентне саобраћајнице у дужини од преко 200 метара, при чему као кључну новину треба издвојити проширење досадашњег сужења између управне зграде `Електродистрибуције` до раскршћа ове и Светосавске улице, гдје ће по реализацији овог пројекта у функцији бити четири коловозне траке”, појаснио је Југовић.

Југовић је истакао да је извођач радова предузеће “Илиџапутеви” из Источног Сарајева, које би посао требало да заврши у року од три мјесеца.