Пас открива карактер власника

Кућни љубимци пуно говоре о својим власницима, а поготово када се ради о псима.

Кућни љубимци пуно говоре о својим власницима, а поготово када се ради о псима. Људи, заправо, бирају псе који су на неки начин продужетак њих самих, мада то тек мора да се докаже, тврде стручњаци Дебра Велс и Питер Хепер са Краљичиног универзитета у Белфасту, где је обављено опсежно истраживање на ову тему.

Истраживањем је обухваћено 147 власника паса немачких овчара, ротвајлера, лабрадор ретривера и златних ретривера. Показало се да су власници нешто агресивнијих раса као што је ротвајлер или питбул, чешће и сами непријатељски расположени. Током истраживања они су показали склоност ка психотичним испадима, бесу и агресији.

По мишљењу Дебре Велс љубимци, иначе, осликавају карактер власника. Власници минијатурних раса су, на пример, најчешће отворени и спремни на нова искуства, док су власници овчара и трагача најекстровертнији. С друге стране, људи свађалачки расположени радо бирају питбулове и друге расе са агресивном цртом.