СДС не дозвољава поклањање РС

Сарадња СНСД-а са ХДЗ-ом дугорочно има за циљ уставну прекомпозицију БиХ која ће довести до формирања трећег ентитета – рекао је данас потпредсједник Српске демократске странке Наде Планинчевић, истакавши да Српска демократска странка неће дозволити да Додик поклони Човићу Дервенту, Брод и Модричу за његов трећи ентитет.

„Да СНСД повлађује ХДЗ-у у њиховим захтјевима да Посавину прикључе у састав трећег ентитета говори и дугогодишње сервилно понашање општинских власти СНСД-а у Дервенти Броду и Модричи, који годинама толеришу афирмацију личности који су починили злочине над српским живљем Посавине као и обиљежавање датума који буде болна сјећања Срба из периода хрватске агресије“ – нагласаио је Планинчевић.

Он је нагласио да дугогодишња коалиција СНСД-а и ХДЗ-а пријетња за српску Посавину јер Додик већ годинама ћути на изјаве хрватских званичика да простор Дервенте, Брода и Модриче треба да уђе у састав трећег ентитета.

„Поклањање јасеновачке грађе Хрватској, гласање против провођења Одлуке о конститутивности Срба у четири кантона са хрватском већином у Федерацији БиХ и ћутање на симболе усташтва у Дервенти, Броду и Модричи дио су широке колекције издаја које су починили Додик и СНСД на штету српског народа а за корист ХДЗ-а“ – казао је потпредсједник СДС Наде Планинчевић.

Коментаришући данашње Додикове изјаве о Косову, Планинчевић је казао да Додик као што дијели територију Републике Српске Хрватима, сада жели да се на исти начин мијеша у питање Косова.

„Данашња Додикова изјава је скандалозна јер је њоме Додик признао да је тзв. Косово у овоме моменту независно што до сад није урадио ниједан српски политичар. Додик продаје Посавину, брутално се мијеша у унутрашње ствари Србије, поклања Електропривреду РС Американцима и на тај начин, да би спасио себе и свој капитал, распродаје цио српски народ“ – закључио је Планинчевић.