“МОРАМ ЗНАТИ НА КОГА МОГУ ДА РАЧУНАМ”: Додик: Нова Влада РС биће формирана до краја мјесеца

Мој циљ је стабила већина која ће омогућити несметано функционисање инстутуција и показати да је Република Српска стабилнији дио БиХ, рекао је још увијек актуелни предсједник РС Милорад Додик и додао да ће до краја мјесаца бити формирана нова Влада РС.

Рекао је да му је драго што је и НДП расположен за разговор, али да њихова политика није та да “углави” што више СНСД, него да направи институције које функционишту.

– Имамо ми озбиљних питања о којима треба да разговарамо, а у приоритету свих приоритета је Република Српска и то мора свако да ради. Онај ко то не ради, било ко да је и небитно одакле, неће моћи да ради – рекао је он.

Додик је додао да не тражи да неко некога избацује из партије, али мора да калкулише са онима који су у свим околностима сигурни.

– Морам знати на кога могу да рачунам. Сваки посланик из СНСД који изгуби повјерење руководства имаће санкције, у то будите сигурни. У новој скупштинској већини већ сада имамо 56 посланика – додао је он.