Сокочанин покушао подмитити полицајца

Полицијски службеници Полицијске станице Соколац, лишили су слободе лице иницијала С.М. (1979) из Сокоца, због основа сумње да је починило кривично дјело „Давање мита“.

Наиме, лице се сумњичи да је, 07.11.2018. године у мјесту Подроманија, општина Соколац, приликом заустављања и контроле теретног моторног возила марке „Мерцедес“, којим је управљало, а у чијем товарном простору се налазила већа количина дрвних сортимената, полицијском службенику дало новац уз возачку дозволу и потврду о регистрацији, у намјери подмићивања полицијског службеника да не изврши радњу коју је по закону дужан учинити, наводи се у саопштењу ПУ Источно Сарајево.

Дрвни сортименти привремено су одузети због предузимања законских мјера и радњи на утврђивању вјеродостојности пратеће документације и поријекла сортимената.

Након документовања предмета против С.М. надлежном окружном јавном тужилаштву биће поднесен извјештај о почињеном кривичном дјелу „Давање мита“.