ПРЕМИЈЕР ЛИГА БиХ: Крупа тоне све дубље

0

Крупа тоне све дубље. У дербију зачеља поражени су у Габели 0:1 и тако остали на посљедњем мјесту и слиједи им тешка борба за опстанак.

У отвореној утакмици у Габели домаћи су први запријетили ударцима из даљине. Покушали су прво Алетић и Ковачић, али је голман гостију Марковић био сигуран.

Гости су затим тражили пенал. Милановић је убацио лопту, голман домаћих Козић интервенисао, а Макитан је захватио одбијену лопту. Његов ударац је зауставио Ђајић а судија Адис Мулахасановић је показао да се меч настави и да није био играња руком. У 26. минуту нападач Крупе Бојан Голубовић се ослободио чувара и добро шутирао. Но, Далибор Козић је одбранио.

ГОШК је до предности дошао у 35.минуту. Дино Хасановић је све одрадио сјајно упослио Ведина Куловића који је погодио за славље домаћих.

На старту другог дијела двије шансе Крупу. Након убацивања из прекида , Лукић је покушао главом и послао је лопту преко гола. Одличну акцију није крунисао Иван Црнов у 56. минуту.

Жељезничар – Тузла сити (Грбић)

Пласман: Сарајево 37, Зрињски 32, Жељезничар 28(меч мање), Широки бријег 26, Младост 23, Слобода 22, Радник 21, Челик 21, Звијезда 09 20, Тузла сити 16 (меч мање), Гошк 16, Крупа 12.