ПУ Бањалука: Оштетио предузеће за 257.400 КМ

0

Службеници Полицијске управе Бањалука поднијели су извјештај Окружном јавном тужилаштву против мушкарца из овог града чији су иницијали Д.К. за кривична дјела злоупотреба положаја одговорног лица и посебни случајеви фалсификовања исправе, чиме је причињена штета у износу од око 257.000 КМ.

Д.К. се сумњичи да је у априлу, на основу овлаштења које је имао у два предузећа, мимо знања директора једног предузећа, омогућио пренос теретних и прикључних возила у власништво другог предузећа.

Он се сумњичи да је без знања директора предузећа у чијем власништву су била возила, потписао уговоре о продаји возила и пуномоћ за њихову одјаву и пререгистрацију, саопштено је из бањалучке Полицијске управе.

Д.К се сумњичи и да је уговоре неовлаштено овјерио печатом, а предметну продају није евидентирао у пословној документацији предузећа, причинивши укупну материјалну штету у износу од око 257.400 КМ, односно омогућивши за тај износ противправну имовинску корист другом предузећу.

Службеници Полицијске управе Бањалука јуче су Окружном јавном тужилаштву поднијели извјештај против лица Д.К.

Постави одговор