Божићни хуманитарни пакети за 30 социјално угрожених породица

0

Црквена општина Которачка – Добриња у Источној Илиџи подијелила је хуманитарне пакете поводом Божића за тридесетак социјално најугроженијих породица на подручју ове црквене општине.

Протојереј Милорад Вујић, старјешина Храма Светог Василија Острошког у којем су прикупљани прилози вјерника за ову акцију, изјавио је Срни да се у пакетима налазе основне прехрамбене и хигијенске потрепштине за сваку породицу.

Према његовим ријечима, захваљујући вјерницима и свештенству храма прикупљено је више од 3.000 КМ, а вриједност пакета креће се од 100 КМ до 120 КМ у зависности од броја чланова породице којој је додијељен.

Вујић истиче да је циљ акције да и ови људи осјете радост празника, а да они који су својим прилозима омогућили да та помоћ буде прикупљена осјете радост давања и дијељења са другима.

Црквена општина Которачка-Добриња и свештенство Храма Светог Василија Острошког сваке године организују хуманитарне активности поводом Божића и Васкрса.

Постави одговор