Влада у Габону: Ситуација је под контролом

0

Ситуација у Габону је под контролом послије покушаја неколико армијских официра да изврше војни удар, рекао је Владин портпарол Гиј Бертарн Мапангу.

„Влада обавља своју функцију. Институције функционишу“, рекао је Мапангу информативном сервису „Франс 24“.

Овај портпарол претходно је рекао Ројтерсу да су приведена четворица од пет официра који су преузели контролу над државним радиом.

Војници ове земље у западној Африци претходно су саопштили да су извршили удар ради „обнављања демократије“.

Они су преузели контролу над државним радиом у 4:30 часова по локалном времену и прочитали кратко саопштење о оснивању „Националног савјета за обнову“.

Тенкови и возила са наоружањем могла су се видјети на улицама главног града Либервила.

Предсједник Али Бонго се налази изван земље већ два мјесеца, а наводно је у октобру доживио мождани удар, послије чега се лијечи у Мароку.

Постави одговор