ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА СОКОЛАЦ

Ваздушни притисак: 903 мбар
Падавине: 4 л/м²

БИОМЕТЕРОЛОШКА ПРОГНОЗА

Промјенљиво вријеме праћено јужним струјањем, у већем дијелу земље условљава неповољне биометеоролошке прилике. Нешто љепша општа слика ће бити на сјеверу, претежно због повремених сунчаних интервала и умјеренијих температура. Пожељно је не излагати се тежим активностима.

СТАНИЦЕ ХИТНЕ ПОМОЋИ

СОКОЛАЦ: 8 прегледa
Ј.З.У. СРБИЈА: 34 пријема
КЦ ФОЧA: 18 прегледа, 4 кућне посјете

ПОРОДИЛИШТА – РОЂЕНО НОВОРОЂЕНЧАДИ

Ј.З.У. БОЛНИЦА СРБИЈА: није било порода
КЦ ФОЧА: није било порода

ВАТРОГАСНЕ ЈЕДИНИЦЕ

Соколац: Интервенција ватрогасаца у Казанима од 18,45-22,15 часова,запаљен помоћни објекат (штала) у бившој „Клаоници и преради меса“ Соколац.Пожар угашен.

Фоча: На подручју села Брусана запаљена борова шума.Интервенисало шест ватрогасаца са шест ватрогасних возила,радници ШГ“Маглић“Фоча и мјештани села у времену од 13,00-19,30 часова.Пожар угашен.

Источно Ново Сарајево: Шумски пожар на подручју Тврдинића.Интервенисало шест ватрогасаца са два ватрогасна возила (угашено).

Вишеград: Запаљено ниско растиње и шума на подручју Оштрог Врха.Интервенисала четири ватрогасца са два ватрогасна возила од 13,00-18,00 часова.Пожар угашен.

Рогатица: Запаљена сува трава у ул“Сердах Јанка“ и депонија смећа на Козадрама.Пожари угашени.

Ново Горажде: На подручју села Миљановића запаљено ниско растиње.Интервенција ватрогасаца у времену од 18,45до 22,15 часова.Пожар угашен.

ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА А.Д. ПАЛЕ

Соколац: Уредно је снабдјевање електричном енергијом.

ЈКП ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА „ВРЕЛО БИОШТИЦА“ СОКОЛАЦ

Водоснабдјевање општине Соколац овог дана је уредно.

АУТОБУСКА СТАНИЦА „АУТОХЕРЦ“ СОКОЛАЦ

Аутобуси из свих праваца стижу на вријеме на пероне наше аутобуске станице, и тако крећу до својих одредишта.

АУТО МОТО САВЕЗ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Саобраћај се јутрос на већини путева у РС одвија редовно,по влажним и мјестимично мокрим коловозима. На дионицама које пролазе кроз усјеке и поред камених косина, скрећемо пажњу на могуће ситније одроне камења и земље на коловоз. Због санације одрона,на магистралном путу М-18 Сарајево –Фоча ,на локалитету Сијерачке стијене, саобраћај се још увијек одвија успорено. На ГП у БиХ јутрос нема дужих задржавања.