Општински одбор СДС Пале кандидовао је Милана Миличевића за предсједника ове странке, јер је, према мишљењу чланова овог одбора, ријеч о кандидату који својим ауторитетом може обезбиједити неопходно јединство и СДС-у вратити достојанство и углед.

Миличевић је предсједник Главног одбора СДС-а и начелник општине Теслић.

– Миличевић је, као апсолутни побједник на недавно одржаном референдуму о опозиву начелника општине Теслић, вратио вјеру у СДС и показао неспоран ауторитет који ужива међу грађанима – саопштено је из Општинског одбора СДС Пале.

Данашњој сједници Општинског одбора, на којој је дата једногласна подршка Миличевићу, присуствовала је и члан Главног одбора СДС Соња Караџић Јовичевић, наводи се у саопштењу.

Предсједник СДС Вукота Говедарица изјавио је недавно, након сједнице Главног одбора странке, да су он, Милан Миличевић и Мирко Шаровић могући кандидати за предсједника странке који ће бити биран на Скупштини СДС.

Говедарица је навео и да ће Скупштина СДС бити одржана до средине јуна.