Потребно је:

• 2 дл павлаке за кување
  • 50 г маслаца
  • 50 мл бијелог вина
  • Со, бибер, сенф и суви зачини

Прилог:

• 3 средња кромпира
  • 100 г кајмака

Припрема:

Кромпир очистити и напунити кајмаком, а онда ставити да се пече око 30 минута. Док се кромпир пече, у тигању ћемо препржити месо, са обје стране десетак минута, док порумени. Затим, вадимо месо и на истом уљу пржимо лук док не добије златножуту боју. Потом се додаје смрчак исјецкан на веће комаде, пржи се још десетак минута и онда се додаје 1 дл бијелог вина. Кад је сос готов, у њега вратимо испржене шницле и све заједно прелијемо павлаком за кување. Када је све готово додају се зачини и кува се све заједно још десетaк мунута. Јело сервирати уз печени кромпир.

Пријатно!

Јелена Станишић
Рођена 13.октобра 1976.године у Горажду. Дипломирани менаџер Јавне управе. Oд 2008.године радила у радио-станици „Радио Соколац“ и данас, у ЈП „Инфо Центар“ Соколац.