Сезона јагода већ је одавно почела, а њеном неодољивом црвеном изгледу, слатком укусу и фином мирису ријетко ко може одољети. Кад је ово воће у питању, не треба се суздржавати, уврстите их у свакодневни јеловник и имаћете многе користи од ње.

Јагоде припадају породици Росацеае (руже), а управо због своје црвене боје и занимљивог срцоликог облика била је симбол Венере, митолошке богиње љубави. Сви који воле уживати у слатком, јагода је идеалан састојак за њих. Додајте их у омиљене колаче или их једноставно прелијте чоколадом или шлагом и добићете врло укусну посластицу. Оно што је најважније код јагода је безброј позитивних учинака на здравље јер ипак не носи узалуд титулу воћне краљице здравља.

Садржи чак 90 одсто воде, сиромашна је шећером те је природни антиоксиданс, а у 100 г садржи свега 35 калорија. Врло је богата витаминима Ц и А, влакнима те жељезом, а чак садржи и мање количине омега 3 масних киселина.

То бобичасто воће препуно је изненађења. Тако, вјеровали или не, међу бројним врстама јагода постоје чак и жуте, које се сматрају посебним специјалитетом и чији се плодови убиру све до јесени.

ПРОТИВ УПАЛА И ЗА ЈАЧИ ИМУНИТЕТ

Јагода је један од најбољих природних аналгетика па умјесто за таблетом, посегните за здјелицом свјежих јагода и на природан начин се ријешите боли. Она захваљујући противупалним и антибактеријским својствима ублажава све упалне процесе, болове у мишићима па чак и снижава температуру. Дужа конзумација јагода помоћи ће вам код ослабљеног имунитета и излијечити анемију. Такође је добра и код болести жучи, јетре, реуме, бубрежног каменца, али и повећаног холестерола те крвног притиска.

Љековита својства јагоде позната су још од античких времена. Осим плода, за лијечење се могу користити коријен и лишће јагоде. Чај од лишћа јагоде вијековима се користи као лијек против пробавних сметњи, екцема, упале грла, грипа и прехладе, те у лијечењу костобоље.

Чај од листа јагоде можете направити тако што двије пуне чајне кашичице сувих листова јагоде прелијете с 250 мл кипуће воде. Након 15 минута проциједите чај. Чај пијте три пута дневно по једну шољицу послије јела. Тај чај можете користити и за гргљање.

Желите ли прочистити организам, увече се почастите већом порцијом јагода (без додатка шећера или шлага) и ујутро ћете се пробудити свјежи, одморни и пуни енергије за предстојећи дан.

Будући да посједују својства аналгетика, ухвати ли вас главобоља, не посежите за аспирином. Радије поједите здјелицу свјежих јагода, јер за разлику од аспирина који садржи ацетилсалицилну киселину, јагоде садрже природне салицилате.

Такође, захваљујући противупалним, антипиретским и антибактеријским својствима, јагоде ће нам послужити при ублажавању упалних процеса, за снижење температуре и код мишићних болова.

Поред тога, одлично су средство против опекотина.

Јагоде садрже обиље Ц витамина, те А витамин, влакна, жељезо и фолну киселину, која је, између осталог, потребна трудницама или женама које планирају трудноћу. Јагоде је најбоље јести свјеже, наташте или између оброка. Једу ли се незашећерене, одлично гасе жеђ, а смију их јести и дијабетичари.

ЗА ЉЕПОТУ

Користе се и у постизању савршеног изгледа. Осим што су добре у борби против вишка килограма јер убрзавају метаболизам, смањују и накупљени целулит, редовна конзумација ће убрзати циркулацију и помоћи у борби против вјечног непријатеља већине жена. Богате су колагеном који је главни у борби против бора. Управо он враћа вашој кожи еластичност и савршен тен. Оне враћају и савршен осмијех, ако имате зубне наслаге, само их трљајте свјежим јагодама и резултат би вас могао изненадити.

Постоје народна вјеровања како је управо јагода афродизијак. Легенда о овом воћу говори, ако јагоду подијелите на пола и поједете с особом супротног пола, смртно ћете се заљубити једно у друго.

ЗАНИМЉИВОСТИ

1. Јагоде су једино воће које сјеме има са спољашње стране. У просјеку, свака јагода на себи има око 200 сјеменки.

2. Јагоде нису бобичасто воће, попут боровнице или грожђа. Сјеме бобичастог воћа се налази у унутрашњости плода. Иначе, ботаничари сматрају да је свако сјеме на јагоди посебна воћка.

3. Јагоде припадају породици ружа. Слободно помиришите жбун јагода, мирише једнако лијепо као и сам плод.

4. Јагода је вишегодишња биљка. Можда неће родити прве године, али ће биљка давати плод пет година.

5. У Белгији се налази музеј посвећен јагодама. У продавници која се налази у склопу „Ле Мусéе де ла Фраисе“ (Музеј јагода) можете купити све посвећено овом воћу, од џема од јагода до пива с укусом овог воћа.

6. У античком Риму су сматрали да јагода има љековита дејства. Користили су јагоде да лијече бројна обољења, од депресије преко несвјестице, камена у бубрегу, лошег задаха и упале грла.

7. У Француској, гдје се јагоде сматрају афродизијаком, ово воће се у облику супе служи као традиционални доручак младенцима.

8. Јагоде смањују ризик од срчаних обољења и одређених канцера. Ово сочно воће садржи мало калорија, али и доста витамина Ц, Б6, К, влакана, фолне киселине, калијума и аминокиселина.

9. Јагоде садрже доста нитрата који побољшавају проток крви и кисеоника до мишића. Особе које прије физичке активности једу јагоде имају већу издржљивост и сагоре више калорија, показују истраживања.

10. Калифорнија произведе 80 одсто јагода у читавој Америци. То на годишњем нивоу износи преко 900 милиона килограма.

11. Јагоде можете укиселити. Ово воће је нарочито погодно за кисељење када је још зелено.

Јагоде могу помоћи:

• код опоравка након болести,

• за јачање имунитета,

• код болести жучи и јетре,

• као превенција желучаних болести,

• код артритиса и реуме,

• у лијечењу анемије,

• код бубрежних каменаца,

• код повећаног холестерола и крвног притиска.

Avatar
Портал Соколац-срце Романије је званични портал општине Соколац, једне од шест градских општина града Источно Сарајево, основан 13.новембра 2012.године.