Фото: Синиша Пашалић/РАС Србија

Припадници Граничне полиције Републике Хрватске незаконито су упали на територији Босне и Херцеговине како би пребацили 18 повријеђених миграната у БиХ, преноси Клиx.

Осамнаест повријеђених особа за које се сумња да су мигранати пронађено је синоћ на територији општине Велика Кладуша (локација Пожар). Министарство унутрашњих послова Унско-санског кантона и Гранична полиција БиХ потврдили су инцидент, али нису жељели да дају детаљније информације.

Како сазнаје Клиx, повријеђене мигранте на територију БиХ незаконито су пребацили припадници Граничне полиције Републике Хрватске, а који су се, након што су их уочили припадници Граничне полиције БиХ, повукли на територију сусједне земље.

У случај који се односи на 18 миграната укључило се и Тужилаштво БиХ из којег су казали како заједно с агенцијама за провођење закона подузимају активности како би се утврдиле све околности догађаја те да више информација не могу давати.