У Цркви Успења Пресвете Богородице на Палама почела је Света архијерска литургија коју служи Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом, поводом обиљежавања Дана и крсне славе општине Пале – Велике Госпојине.

Литургији присуствују руководство општине, представници општинске Борачке организације, директори јавних и привредних институција, те бројни грађани.

Након Свете архијерејске литургије кренуће литија улицама Пала.

Најављено је да ће обиљежавању Дана и крсне славе општине Пале присуствовати предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић.

У 11.00 часова планирано је полагање вијенаца на централном спомен-обиљежју погинулим борцима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, а ломљење славског колача и ручак у салону „Станишић“ у 12.00 часова.