ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА СОКОЛАЦ

Ваздушни притисак: 914 мбар
Падавине: /

БИОМЕТЕРОЛОШКА ПРОГНОЗА:

Усљед промјене временских прилика, општа слика ће бити лоша. Могуће су метеоропатске реакције у виду реуматских и болова на мјестима повреда, главобоље, нервозе, у ноћи проблеми са сном. Хроничним болесницима, посебно астматичарима и особама са кардиоваскуларним проблемима, савјетујемо опрез, обзиром да ће се осјећај хладноће појачати због нижих температура и повећаног садржаја влаге у ваздуху. Препоручљиво је смањити активности.

СТАНИЦЕ ХИТНЕ ПОМОЋИ

СОКОЛАЦ: 8 прегледа
Ј.З.У. СРБИЈА: 30 пријема
КЦ ФОЧA: 18 прегледа, 3 кућне посјете

ПОРОДИЛИШТА – РОЂЕНО НОВОРОЂЕНЧАДИ

Ј.З.У. БОЛНИЦА СРБИЈА: није било порода
КЦ ФОЧА: рођена два дјечака

ВАТРОГАСНЕ ЈЕДИНИЦЕ

Соколац: Без интервенција протеклог дана.

Вишеград: И даље на подручју општине Вишеград траје шумски пожар на локалитету Холијачких стијена. Због минираног и неприступачног терена, пожар се не може гасити.
Радници ШГ „Панос“ Вишеград и ватрогасна јединица дежурају и прате пожар.

ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА А.Д. ПАЛЕ – РЈ СОКОЛАЦ

Соколац: уредно снабдјевање електричном енергијом.

Пале: Квар од синоћ 17.09.2019 године од 19,00 часова на трафо станици Подраковац.

Рогатица: За данас су планирани радови у трафо станици 35/10 кВ Борике у периоду од 10,30-12,30 часова,тако да ће долазити до повремених краћих прекида у снадбјевању електричном енергијом потрошача који се напајају са 10 кВ далековода:Стара гора,Пешурићи,Жепа-Сјеверско и Шетићи.

Рудо: За данас су планирани радови на 10 кВ воду Увац, без електричне енергије ће у периоду од 10,00-12,00 часова остати потрошачи који се напајају са трафо подручја:Увац,Плема 1 и 2,Штрпци, Ж.С.Штрпци, Анџићи,Ћировићи, Бован, Зубач, Омарине, Пријеворац, Бијело брдо, Микавице, Видаковићи, Божовићи, Ђуровићи и Ваган.

ЈКП Водовод и канализација „Врело Биоштица“ Соколац

Водоснабдијевање потрошача уредно је на свим водо-системима на подручју општине Соколац.

АУТОБУСКА СТАНИЦА „АУТОХЕРЦ“ СОКОЛАЦ

Аутобуски саобраћај и овог дана одвија се без проблема.

Јелена Станишић
Рођена 13.октобра 1976.године у Горажду. Дипломирани менаџер Јавне управе. Oд 2008.године радила у радио-станици „Радио Соколац“ и данас, у ЈП „Инфо Центар“ Соколац.