Неиспаваност, она хронична, погађа најмање једну од три одрасле особе широм свијета, показује студија објављена у часопису у издању Оксфорд универзитета.

Истраживање је открило да је повећан број људи који се жале на недовољну количину сна, а којих је у претходним студијама у западним земљама било 20-30 одсто.

Између 33 и 45 одсто одраслих Аустралијанаца се жали на овај проблем, слиједе Американци са 35 одсто и Канађани са 30.

Стручњаци упозоравају да је неиспаваност повезана са проблемима концентрације, неспоразумима у комуницирању, нервозом, процесуирањем погрешне информације, падом мотивације.

А опасности које долазе као последица мањка сна су и повећан ризик од срчаног и можданог удара, повишеног крвног притиска, дебљине, дијабетеса и депресије. Хронична неиспаваност, тврде истраживачи, може узроковати и економске проблеме.

ИзворАгенције
Avatar
Портал Соколац-срце Романије је званични портал општине Соколац, једне од шест градских општина града Источно Сарајево, основан 13.новембра 2012.године.