Данашњи датум је палиндром што значи да било да читамо с десна на лево или обрнуто гласи исто – 02. 02. 2020 – 0202 20 20

Палиндромски датуми у формату који се користи на нашим просторима – дан-месец-година – нису тако чести, а професор електротехнике на Универзитету у Портланду, Азиз Инан, је заљубљеник у палиндроме и израчунао је да их у овом веку има 29.

Први је био 10. 02. 2001. године, док ће последњи у овом веку бити 29.02. 2092. преступне године.

„Данас је палиндромски дан у свим форматима, британском, америчком и ISO. Данашњи дан је и палиндромски дан ове године, односно 33 дан у 2020. години, а до краја године је преостало 333 дана. Заиста јединствен дан“, објавили су на свом налогу на Твитеру математичари из школе „Солихал“.

Иначе, реч палиндром потиче из грчког језика, од речи палиндромос, што значи „онај који трчи уназад“.

ИзворИндекс
Avatar
Портал Соколац-срце Романије је званични портал општине Соколац, једне од шест градских општина града Источно Сарајево, основан 13.новембра 2012.године.