На планини Борја, коју дијеле општине Теслић и Котор Варош, пао је снијег, а бијелим покривачем прекривена је и Чађавица код Рибника.

У већини крајева у Републици Српској саобраћај се одвија по мокрим и клизавим коловозима, док у вишим планинским предјелима и преко превоја има снијега, посебно на путном правцу Карановац-Кнежево-Турбе, Мркоњић Град-Гламоч преко превоја Млиништа, на путу Стројице-Ново Село према Купресу, преко Мањаче на путу Кола-Стричићи-Чађавица, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.

Снијег се задржава и на путу Сарајево – Фоча преко Рогоја, Власеница Хан Пијесак преко превоја Хан Поглед те преко Романије, гдје је забрањен саобраћај за сва теретна возила.

Простор Босне и Херцеговине од данас је под утицајем фронталног поремећаја са сјевера континента.

Влажнији и знатно хладнији ваздух условиће претежно облачно вријеме, значајнији пад температуре и падавине.

Падавине ће у нижим подручјима бити у облику кише, а у вишим подручјима прогнозира се сусњежица и снијег. Дјелимично разведравање и стабилизација временских прилика као и израженија хладна јутра у БиХ очекују се од четвртка.