Посланик у Народној скупштини Републике Српске Драшко Станивуковић демантује писање портала „Инфосрпска“, а који су пренијели други медији, да је у Црној Гори учествовао на „тренинзима“ у организацији „страних ментора“. Станивуковић тврди да у претходном периоду није ишао ван граница БиХ, што је лако провјерљиво.

Он каже да њему нису потребни никакви тренинзи да би увидио погрешну политику коју спроводе појединци о којима говори у својим дискусијама, као ни „страни ментори“ да на то јасно и гласно укаже.

Станивуковић истиче да је слобода мишљења и говора загарантовано људско право и да говори неће га спријечити свакодневни напади и лажи „порталоида“, интернет портала без контакта и импресума, као ни то чињеница да је уређивачка политика Радио – телевизије Републике Српске и других регистрованих медија спала на то да им ти опскурни портали буду извор.