Обзиром да је у свијету актуелан Корона вирус, те да су у Републици Српској до сада потврђена четири случаја заражених овим вирусом, неопходно је повећати надзор над цјелокупним становништвом наше општине, поготово надзор над особама које долазе из угрожених подручја, са високом инциденцијом обољевања – Италија, Кина, Швајцарска.

Моле се особе које долазе из наведених подручја да се одмах по доласку у Соколац јаве у надлежни Дом здравља, како би се провеле све неопходне процедуре према препорукама Министарства здравља и социјалне заштите РС и ЈЗУ Института за јавно здравство РС, а све у циљу адекватног збрињавања пацијената, евентуално позитивних на Корона вирус и сузбијања ширења заразе.

За сада нема мјеста паници. У циљу заштите јавног здравља на нашој општини, позивамо становништво општине Соколац на сарадњу.

др Адријана Станар, спец. педијатрије