Управа цивилне заштите Републике Српске упутила је јавни позив за ангажовање волонтера према исказаним потребама у достави хране и лијекова лицима у Српској старости изнад 60 година док траје опасност од вируса корона.

Право пријаве имају сва лица старости од 18 до 30 година, а анагажованим волонтерима ће бити обезбијеђена константна и пуна превентивна здравствена заштита, саопштено је из Републичке управе цивилне заштите.

Волонтери се могу пријавити у подручним одјељењима Управе цивилне заштите у Бањалуци, Добоју, Бијељини, Сокоцу и Требињу.

Примљене пријаве ће имати Републичка управа цивилне заштите, Институт за јавно здравство Српске, локалне заједнице и чланови кризних штабова.

Волонтерски рад трајаће до престанка потребе за њим, што ће одредити Републичка управа цивилне заштите и надлежне институције Републике Српске.

Avatar
Портал Соколац-срце Романије је званични портал општине Соколац, једне од шест градских општина града Источно Сарајево, основан 13.новембра 2012.године.