У соколачки вртић јутрос је на боравак дошло само 24 дјеце која су распоређена у три васпитно-образовне групе, а вишак радника је послат кући, рекла је Срни директор ове установе Биљана Косорић.

Косорићева је навела да, иако се број дјеце из дана у дан смањује, ова установа ради јер до сада нису добили инструкције од ресорног министарства у Влади Српске, нити од локалне управе Соколац.

Она је додала да ће вртић овако радити до петка, 20. марта, јер вјерују да ће и број дјеце на цјелодневном боравку бити смањен.

Према њеним ријечима, прије неколико дана је извршена потпуна дезинфекција објекта, свакодневно се додатно чисте и дезинфикују кваке на вратима и све просторије у којима бораве дјеца.

У соколачком вртићу у овој васпитно-педагошкој години борави 150 дјеце, која су распоређена у пет васпитно-образовних група.