У циљу спровођења превентивних мјера за спрјечавање и сузбијање заразних болести, те заштите становништва од ширења болести изазване вирусом корона на подручју општине Соколац, објекат Спортска дворана у Сокоцу од данас се користи као простор за карантин у који ће бити смјештена лица која не поштују мјере здравственог надзора и самоизолације.

Према ријечима команданта Штаба за венредне ситуације и начелника општине Соколац, Милована Бјелице, за ову намјену обезбјеђен је капацитет од десет кревета за десет лица.

Бојана Марковић
Рођена 3. јула 1988. године у Сарајеву. Основну и средњу школу завршила у Сокоцу. Године 2015. дипломирала на Филозофском факултету на Палама, одсјек Журналистика, те стекла звање дипломирани новинар. Од 2016. године запослена као новинар у "Инфо центру" Соколац.