Министарство управе и локалне самоуправе Републике Српске обавијестило је све јединице локалне самоуправе да у наредних 15 дана не одржавају сједнице скупштина општина, односно градова, с циљем сузбијања ширења вируса корона и заштите јавног здравља.

– Уколико се у наредних 15 дана укаже посебна потреба за одржавање сједнице скупштине, општинске, односно градске управе, дужне су да писаним путем траже одобрење Републичког штаба за ванредне ситуације, уз навођење разлога хитности одржавања сједнице скупштине – саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе Српске.

Евентуалне захтјеве за сазивање сједница скупштина локалне заједнице су дужне да доставе Министарству управе и локалне самоуправе Републике Српске.