Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да очекује да Рафинерија почне у потпуности да ради до 17. или 19. јануара, као и да се до истека оперативне лиценце за НИС – 23. јануара договоре Руси и Мађари о куповини руског удјела у НИС-у.
– Тако да очекујем пуну нормализацију тамо 17. 18. 19. јануара, управо пред истицање тог рока. А онда надам се да ће у међувремену Русија и Мађарска да заврше свој посао. Али добијамо ваздух и добијамо прилику да грађани имају сигурност и могу да буду мирни и да неће бити никаквих проблема у снабдијевању – рекао је Вучић током обиласка Божићног сеоцета испред Скупштине Србије.
Он је рекао да НИС сада може да допрема преко ЈАНАФ-а сирову нафту.
– Вјерујем да ће то и користити, већ чим плате, дакле, првог радног дана, то је 5. јануар, да одмах може да крене првих 85.000 тона – рекао је Вучић.



