Репрезентација Енглеске савладала је Иран резултатом 6:2 другог дана Мундијала у Катару.

Феноменални Енглези имали су контролу од почетка утакмице.

Први гол за Енглеску постигао је Џуд Белингем у 35. минуту игре, да би се потом у стријелце уписао Букајо Сако у 43. минуту. Сљедећи поен Енглезима осигурао је Рахим Стерлинг уз асистенцију Харија Кејна пред сами крај првог полувремена.

Сјајна игра Енглеза настављена је и у другом полувремену. У 62. минуту игре још један погодак за репрезентацију Енглеске осигурао је поново Саке. Сљедећи поен Енглезима донио је Маркус Рашфорд у 71. минуту. Сјајну изведбу Енглеске закључио је Џек Грелиш у посљедњој минути утакмице.

Иранци су први погодак на утакмици против Енглеске уписали тек у 65. минуту игре када је погодак постигао Мехди Тареми, који је разлику смањио за још један гол у посљедњим тренуцима сусрета.

До краја дана очекују нас још двије утакмице. У 17 часова снаге ће одмјерити Сенегал и Холандија, а у 20 часова на терен излазе САД и Велс.