Радио телевизија Републике Српске још једном је показала немар и незнање у јавном информисању. Дешава се, по други пут да јавни сервис објављује вијест везану за српско војничко спомен-гробље “Мали Зејтинлик“ у Сокоцу, објављујући слику гробља „Зејтинлик“ у Солуну и Грчкој.

Колико је ово питање значајно за Владу Републике Српске и за Јавни сервис свих грађана Српске показује и чињеница да на питање народног посланика Соње Караџић- Јовичевић, упућено 17.октобра прошле године Народној скупштини Републике Српске, никад нико није дао одговор.

*** Соња Караџић-Јовичевић: Зашто српско војничко гробље „Мали Зејтинлик“ још увијек није добило заслужени статус спомен-подручја Републике Српске?

Срамотно је не знати како изгледа српско гробље на коме су сахрањени они који су своје животе уградили у темеље Републике Српске. Још срамније је што се статус овог спомен обиљежја никад није ријешио!

Народ Романије и Гласинца вам још једном поручује:

СРПСКО ВОЈНИЧКО СПОМЕН-ГРОБЉЕ “МАЛИ ЗЕЈТИНЛИК”  У СОКОЦУ ЈЕ ТЕМЕЉ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

3 КОМЕНТАРА

1. Da je Sokolac poznat po čudima, to je svima već dobro poznato. Još jedno u nizu čuda dešava se sad na Malome zejtinliku, padanje krstova, propadanje mermernih ploča na grobnicama je nezabilježeno u svijetu. Svi smo svjedoci da drveni krstovi stoje uspravno 20-30 godina, a ovi naši granitni stalno padaju. Samo put dijeli gradsko od vojničkog, a u gradskom nikad ništa nije palo, a u vojničkom sve živo popada. Sramota!

2. Slažem da država treba nešto da uloži u održavanje. Problem je što se u našem sistemu svi ograđuju, od portira do predsjednika! I nemojte da vam neko prodaje maglu da će biti bolje. Biće isto…..sve dok ne dođe neki srpski “Putin” i zavede rad, red i disciplinu. A do tada, uživajte u sporednim stvarima, ne pratite medije i živite mirno.