У понедjељак, 27. јануара 2020.године са почетком у 20 часова у просторијама Високе школе за услужни бизнис, у Сокоцу, у организацији Установе за културу “Перо Косорић” Соколац, биће уприличено традиционално „Пјесничко духовно вече“, посвећено просветитељу Светом Сави.

У програму ће учествовати пјесници Сарајевско-романијског поднебља, пјевачко друштво, те пјесникиња и колекционарка из Београда Јасмина Јанковић, која ће уједно представити и аутентичну изложбу непроцјењивих старих разгледница из периода 1880.-1945. године.

Комплетан програм пратитиће звуци фруле, самосталног младог фрулаша Младена Ћеранића.

Бојана Марковић
Рођена 3. јула 1988. године у Сарајеву. Основну и средњу школу завршила у Сокоцу. Године 2015. дипломирала на Филозофском факултету на Палама, одсјек Журналистика, те стекла звање дипломирани новинар. Од 2016. године запослена као новинар у "Инфо центру" Соколац.