back to top
3. фебруар 2026.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

Школе спремне за наставак редовне наставе

- Оглас -

У основној и средњој школи на Сокоцу данас су дезинфиковане просторије које су кориштене као бирачка мјеста и све је спремно за почетак редовне наставе за 854 основца и 340 средњошколаца, потврђено је Срни у овим васпитно-образовним установама.

Директор соколачког Средњошколског центра „Василије Острошки“ Мирослав Максимовић рекао је Срни да је у вријеме паузе за ученике централне школе на Сокоцу организована онлајн настава, а да ће редовна почети у понедјељак, 23. новембра.

„Извршена је дезинфекција и све је спремно за наставак одржавања редовне наставе“, истакао је Максимовић.

Максимовић је навео да у Подручном одјељењу овог средњошколског центра на Хан Пијеску настава није ни прекидана јер просторије школе нису кориштене за одржавање бирачког процеса, те се ради према режиму и упутствима Републичког и Општинског штаба за ванредне ситуације због пандемије.

Директор Основне школе Соколац Ђорђе Рајић рекао је Срни да су данас дезинфиковане и четири просторије ове установе, у централној школи и у два подручна одјељења, које су кориштене за гласање у недјељу, 15 новембра.

Ђорђе Рајић – Фото: Б.Радоњић

У вријеме прекида редовне, за 854 ученика наше школе организована је онлајн настава и све је спремно за наставак редовне наставе од понедјељка“, рекао је Рајић.

Прекид наставе у основним и средњим школама, чије су просторије кориштене током изборног процеса, траје од 16. до 20. новембра, према одлуци Министарства просвјете и културе Републике Српске.

ИЗВОРСРНА
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
overcast clouds
6.4 ° C
6.4 °
6.4 °
87 %
4.6kmh
100 %
Уто
5 °
Сре
10 °
Чет
5 °
Пет
5 °
Суб
7 °