back to top
19. јун 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

Подигнута оптужница због кријумчарења 11 миграната

- Оглас -

Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против Ћазима Агића /38/ и Ноне Сејдића /25/, који се терете да су током прошле године, ради остваривања незаконите имовинске користи, извршили кријумчарење и превоз на територији БиХ укупно 11 илегалних миграната, држављана Ирака.

У оптужници се наводи да су илегалне мигранте који су незаконито из правца Црне Горе прокријумчарени у БиХ, те нису испуњавали услове за законит улазак и боравак у БиХ, преузели на подручју Билеће у намјери да их изнајмљеним возилом транспортују преко територије БиХ, ради даљег одласка према земљама ЕУ.

У почињењу кривичног дјела, оптужени су откривени и спријечени од полицијских службеника Граничне полиције БиХ, у околини Билеће, саопштено је из Тужилаштва БиХ.

Оптужени се терете да су, у намјери прибављања противправне имовинске користи, превозили кријумчарене особе, омогућивши им на тај начин боравак у БиХ, чиме су починили кривично дјело кријумчарење особа.

Оптужница је прослијеђена на потврђивање Суду БиХ.

ИЗВОРСРНА
Редакција
Редакцијаhttps://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
13.9 ° C
13.9 °
13.9 °
92 %
0.6kmh
10 %
Чет
26 °
Пет
21 °
Суб
22 °
Нед
24 °
Пон
25 °