back to top
5. децембар 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

ОМАЖ ВЕЛИКОМ ПИСЦУ – У Дому културе у Хан Пијеску осликан мурал Милоша Црњанског

- Оглас -

Хан Пијесак је добио први мурал на којем је осликан лик српског писца Милоша Црњанског, а који је поклон познатог аутора овог вида зидног сликарства Милана Милосављевића Дерокса из Београда.

Директор Центра за омладину и спорт “Поглед” Татјана Јањић изразила је захвалност Милосављевићу чији мурал краси један зид галерије Дома културе.

Јањићева је рекла Срни да се ових дана Милосављевић придружио брату Бошку који је синоћ у Дому културе представио књигу монаха Теодосија, а вечерас су присуствовали премијерном приказивању Бошковог документарног филма “Доброчинитељ” о Сими Андрејевићу Игуманову Призренцу, српском мученику са Косова, једном од највећих српских задужбинара, као и документарног филма о Светом Јакову Арсовићу Туманском, у коме се приказују кључни тренуци у животу овог светитеља.

Јањићева је нагласила да се аутор мурала са домаћинима из Центра за омладину и спорт “Поглед” договорио да ослика поклон – мурал са ликом Црњанског јер је приликом недавног гостовања на Хан Пијеску Бошко Милосављевић говорио о дјелима Црњанског за којег тврди да је највећи српски писац.

Аутор мурала нагласио је да му велико задовољство причињава боравак на Хан Пијеску и да одушевљен самим мјестом, природом, али и гостопримством људи овог краја.

ИЗВОРСРНА
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
overcast clouds
5.4 ° C
5.4 °
5.4 °
87 %
1kmh
98 %
Пет
5 °
Суб
5 °
Нед
4 °
Пон
8 °
Уто
10 °