
На промоцији мемоара „Чувар Радовановог печата“ аутора Милована Цицка Бјелице, присутнима се емотивним и надахнутим говором обратила Соња Караџић-Јовичевић, кћерка првог предсједника Републике Српске др Радована Караџића. Она је нагласила да ова књига представља трајан печат у времену и изузетно значајан историјско-политички час за све генерације.
Обративши се окупљенима на Романији, Караџић-Јовичевић је указала на посебан лични и породични значај самог мјеста одржавања промоције.
„Тешко да је могао бити изабран бољи моменат да наш Милован Бјелица овом књигом удари свој печат у времену и тиме одржи свој врсни национално-патриотски и историјско-политички час. Ово мјесто је посебно значајно за мене и моју породицу, између осталог и зато што сам одлучила да баш овдје, прије више година, игуман отац Андреј крсти моје синове. То остаје заувијек записано као посебно мјесто окупљања, традиције и љубави”, истакла је Караџић-Јовичевић.
Говорећи о значају Бјелициног свједочанства, она је навела да је књига драгоцјен подсјетник за савременике, али и пријеко потребан уџбеник за млађе генерације и све који желе да знају истину о стварању Српске.
„Данашњи час који нам држи наш Цицко, као чувар Радовановог печата, за неке од нас је драгоцјени подсјетник, а за млађе генерације прави уџбеник. Најважније од свега, ово је уџбеник и за све оне који само мисле да знају нешто о времену стварања Републике Српске, а посебно за мноштво злонамјерних фалсификатора наше недавне историје. Њима посебно препоручујем да скупе храброст и прочитају ову књигу”, поручила је она.
У име своје породице и свих који су поднијели жртве за Српску, изразила је дубоку захвалност аутору, нагласивши да дјело носи чисту намјеру и искрену љубав према отаџбини.
„У своје лично име, у име моје породице и свих оних који су страдали и још увијек страдају за стварање, чување и одбрану Републике Српске, изражавам искрену захвалност господину Бјелици. Жеља ми је да ова књига има почасно мјесто у свакој кући, да је држимо при руци, да се подсјећамо, учимо и да схватимо значај сваке жртве која је поднесена. Да би некога истински разумио и волио, мораш добро да га упознаш, да заволиш његове врлине и мане и да због тога чуваш, браниш и градиш све оно до чега ти је стало”, закључила је Соња Караџић-Јовичевић.









