Укупна вриједност пројекта: око 500.000 КМ
Финансијери: Влада Републике Српске, ЈП ,,Путеви Републике Српске“, Општина Соколац
Извођач радова:
Романијапутеви а.д. Соколац

У досадашњем периоду, Општина је улагала значајна средства за унапређење саобраћајне инфраструктуре. Поред средстава планираних у буџету сваке године за редовно одржавање, реконструкцију и инвестиционо одржавање локалних и некатегорисаних путева, издвајају се значајна средства за изградњу и модернизацију саобраћајница.

Међу пројектима у области саобраћаја посебно се издваја пројекат реконструкције и уређења улице 9.јануар“.

У овој улици планирани сви елементи модерне градске саобраћајнице, уз изградњу паркинга, тротоара, постављања расвјете, парковских клупа и корпи за отпатке.

Асфалтирање улице у дужини од 435 метара – вриједност: 239.762,22 КМ

Уређење паркинг простора иза Спортске дворане и изградња паркинга у ул. Омладинској – вриједност: 80.304,96 КМ.