Чачани опет прешли игрицу и показали да су „небески народ“: Ко погоди тачну мјеру прасета добија га као награду

- Оглас -

Чачак је познат по највећем броју печењара у Србији, а обилазницу око овог града многи често називају и „прасе-штрасе“

Срби за себе воле да кажу да су „небески народ“ што се и показало много пута, али да један град предњачи у томе, стварно нема дилеме.

Након фотографија које су обишле целу државу о необичном паркингу за бицикле у облику прасета са ребрима, власник једне чачанске печењаре, Владан Јанковић, одлучио се на још један несвакидашњи потез и отишао корак даље.

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику, Божићу, сутра на Туциндан организује наградну игру у којој онај који погоди тачну килажу прасета, добија га као награду, а прикупљени новац од учешћа иде у хуманитарне сврхе.

Сви заинтересовани грађани који желе да учествују у овом својеврсном такмичењу могу се пријавити у печењари у Љубићу, у улици Бате Јанковића уплатом котизације у износу од 500 динара, а сав прикупљени новац биће дониран ономе коме је помоћ неоходна. Они који желе да се одазову овој хуманитарној акцији, неоходно је да уплате учешће, а онда и да погоде тежину прасета. Ко буде најближи килажи добиће и живо прасе, каже за РИНУ, Владан Јанковић, власник печењаре.

Иначе, Чачак је познат по највећем броју печењара у Србији, а обилазницу око овог града многи често називају и „прасе-штрасе“, јер најбољи залогаји вруће прасетине могу се управо пробати у граду на Морави.

ИЗВОРРина
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
broken clouds
2 ° C
2 °
2 °
90 %
1.8kmh
58 %
Чет
10 °
Пет
10 °
Суб
18 °
Нед
18 °
Пон
8 °