КАКО СЕ ПИШЕ: „ПРИ ТОМ“ или „ПРИТОМ“, знате ли како је исправно?

- Оглас -

Да ли се пише састављено или одвојено?

У зависности од значења у реченици, ова реч ће се писати спојено или одвојено.

У случају када значи истовремено, писаће се спојено – притом.

– Возила је ауто и притом писала поруке.

Одвојено писање при том биће када означава поврх тога или уз то.

– Како радити тако стресан посао и при том остати смирен.

​Такође, одвојено ће се писати и када има заменичко значење у реченици.

– Остали смо при томе да отпутујемо за викенд.

Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
85%
1.5m/s
54%
Сре
22 °
Чет
26 °
Пет
28 °
Суб
30 °
Нед
30 °