Фото: Предраг Вујић

Куба се ових дана суочава са озбиљном кризом изазваном несташицом дизел горива за шта председник Мигел Дијаз-Канел криви Сједињене Америчке Државе.

Председник је упозорио Кубанце да се припреме за последице недостатка горива.

„Могући су проблеми са дистрибуцијом производа који зависе од транспорта на дизел, у јавном превозу и у производњи енергије, а ми покушавамо да предузмемо мере како бисмо их избегли“, рекао је на националној телевизији.

Диаз-Канел обратио се народу након вишедневних приметних смањења јавног превоза, што је изазвало хаос у саобраћају.

Иако детаљи мера нису прецизирани, председник и министар економије Алехандро Гил су најавили да ће наредних дана доћи до низа приметних рестрикција.

Диаз-Канел је као кривца за тренутну ситуацију навео повећане америчке санкције, које укључују мере против бродских компанија које превозе нафту на острво, посебно од кубанског главног савезника, Венецуеле.

ИзворМондо
Avatar
Портал Соколац-срце Романије је званични портал општине Соколац, једне од шест градских општина града Источно Сарајево, основан 13.новембра 2012.године.