Начелник соколачке општине Милован Бјелица наводи да је у плану ревитализација „Униса“ – заинтересована су два потенцијална инвеститора, а ријеч је о производњи дрвне амбалаже за потребе намјенске индустрије.

milovanbjelica01122016

„Општина Соколац наставља пројекат снабдијевања водом и рјешавања канализације, а укупна вриједност до сада извршених радова износи око 4.000.000 КМ“, истиче начелник ове општине Милован Бјелица.

Бјелица у интервјуу Срни најављује изградњу канализационе мреже од Подроманије до Куле, а у плану су системско водоснабдијевање, рјешавање канализације и пречишћавање отпадних вода, те заштита изворишта и животне средине.

До сада су завршене прва и друга компонента овога пројекта са потисним цјевоводом од 2.800 метара од Подроманије код Сокоца до улица – Косовска, цара Лазара и Старине Новака.

Бјелица напомиње да је урађен потисни цјевовод од изворишта Биоштице до соколачке мјесне заједнице Кнежина у дужини 2.900 метара, као и реконструкција водоводне линије од старог транспорта до аутобуске станице и даље до насеља Соколачке њиве.

Реконструисан је водовод у Романијској улици, као и насељима Брезјак и Газиводе, у дужини 3.500 метара, а изграђен је водовод од Брезјака до Куле у дужини 8.000 метара, те канализациона мрежа у Вражићима – око 1.000 метара, све код Сокоца.

Бјелица најављује и изградњу система даљинског гријања на биомасу са когенерацијом, проширење топлане за 4,1 мегават производње топлотне енергије и мегават електричне енергије, те проширење топловодне мреже за око 100.000 метара квадратних.

Пројекат побољшања пословног окружења, који је рађен са међународним финансијским корпорацијама, као чланицама групација Свјетске банке, такође је у завршној фази, те би у овој години требало да буде у потпуности реализован.

Начелник соколачке општине напомиње за Срну да је у току ревитализација Центра за унапређење пољопривредне производње у брдско-планинским подручјима, безвирусног кромпира и ситних сјемена крмног биља, а ову активност подржала је организација УН за производњу здраве хране „Фао“.

Инвеститори су заинтересовани за ревитализацију фарме крава у Подроманији на саннацији објекта и набавци нових музних грла.

У плану је и ревитализација „Униса“ – заинтересована су два потенцијална инвеститора, а ријеч је о производњи дрвне амбалаже за потребе намјенске индустрије.

Бјелица наводи да се ради и на ревитализацији објекта старе топлане коју је откупио сервис „Ђурђић“ и „Горење“ – планиран је продајни центар „Горења“ и складиште.

Он указује и на проширење производних капацитета у дрвнопрерађивачкој индустрији, које се наставља. Сада раде три фабрике за производњу пелета, које могу да произведу између 30.000 и 40.000 тона на годишњем нивоу.

У току је израда документације за изградњу треће траке преко Романије, а носилац ових активости је Савјет министара БиХ. Разговара се и са Министарством за саобраћај и везе Републике Српске и Дирекцијом за путеве Српске.

Бјелица наводи да је у општини урађен промотивни материјал под називом „Инвестирајте у Соколац“, у сарадњи са Свјетском банком, а у плану је изградња спортско-рекреативног центра на Сокоцу и етно-села на Равној Романији „Соколов град“.

1 КОМЕНТАР

  1. Privreda je najvaznija svakako bez nje nema nikakve buducnosti u ovako pasivnom i klimstski surovom mjestu.imajuci u vidu da se u nasem okruzenju prave dva autoputa kroz srbiju do granice sa c gorom i sve do bara,dok kroz bosnu ide od mora do save ,vi morate brzo djelovati na privlacenju investitora ovdje.izgubljeno je puno vremena bavljenjima nekim stvarima poput turizma ,koji ovdje nije mogao ni u najsrecnijim vremenima.poljoprivredom od koje se moze zivjeti ali se ni jedno drustvo nije razvilo.i da vas ne gnjavim ako bude fabrika imamo sansu u danasnjem vremenu.

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо унесите коментар!
Овдје унесите своје име